Portokalle dhe fruta

  

acid limoni bukuroshe fruta fruta ftua ftua gjalpe bukuroshe grate shtatzena japonica kajsi lemongrass leng limoni leng portokalli limon limoni loquat magnolia kineze medlar pjeshke portokalli portokalli portokalli diete pronat e limon vaj kajsi kernel vaj portokalli varietetet e kajsi

Nje nga dieta me te mire

"Cfare nje makth, une nuk pershtaten ne xhinse tuaj te preferuar" Nje fraze e shumica prej nesh kane shprehur me ze te larte, apo te shkoni ne kohe te tij disa mendje, me lot ne syte e tij dhe nje zhgenjim i madh. Dhe si i trishtuar eshte qe vetem pak le veten te pushojne, dhe te gjithe duket "fuci", dhe pika e peste nuk eshte aq elastike, dhe nganjehere me nje aluzion e celulitit. E pra, ne kete forme mund te jete krenar per te ndotin rruget dhe burrat simpatik?

Natyrisht, ne boten e cosmetology ofron nje mori te procedurave, qe duket te ndihmoje edhe per te rifituar elasticitetin e lekures dhe bark aeroplan. Por, disi ne te njejten kohe te nxitojne per te ekstreme nuk deshiron. Dhe jo aq te lire keto procedura.  Une nuk e di per ju, por gjeja e pare qe rifilloi nje abonim per nje palester dhe crawled ne Internet per nje diete efikase. Ju me siguri mund te qendroje vetem ne te pare, por rezultati qe ju doni te drejte tani dhe jo nje muaj me vone.

Well, gjithsesi, ju e dini se cfare dua te them.  Pra, duke hedhur mbi dhjetra faqe Web, kam ardhur ne perfundim se nje e mire ne kete drejtim, diete eshte vetem  Portokalli diete. Kur zgjedh, une u udhehequr nga parimet e meposhtme, e cila, nga menyra se si diete portokalli, eshte plotesisht ne perputhje me:  - Se pari, ajo duhet te jete i bute per trupin. Pas te gjitha, dashuria veten eshte e nevojshme, por jo tortura.

- Se dyti, nuk duhet te goditur rende ne portofolin.  - Se treti, ligji, por jo me pak, diete nuk duhet te demtoje trupin. Jo shume duan te postoni ate, rrufeja, atehere me shume ne spital.  - Se katerti, qe trupi duhet te marrin elementet e nevojshme per jeten.  Nje menyre ose ne nje tjeter, por portokalli diete jo vetem trupin tim do ta vriste cekuiliber e saj, por edhe pasurimin Vitaminka (sidomos vitamina C), permiresimin e imunitetit.

Dhe ne kushtet e panikut, para te gripit (duke perfshire edhe mish derri), ajo eshte edhe shume e rendesishme. I vetmi "Por!" Mund te jete vetem se ne kete menyre te humbjes se peshes nuk duhet te zgjedhin njerezit me nje reaksion alergjik te frutave agrume.  Nga rruga, per tifozet e leng 1-2 Orange ju mund ta beni  dhe per te shtuar ne te agrumeve gjithsej numrin e ngrene.

Ka disa recetave portokalli diete. Cili e per te zgjedhur, secili eshte drejtuar te pavarur. Ju duhet vetem te mbani mend se humbja e shpejte e peshes te tepert mund te shkaktoje butesi te perkohshme te lekures (kolagjenit dhe elastin nuk do te kene kohe per te prodhuar).

Keshtu qe une do te keshilloje mbi mundesite per te shtuar krem ??masazh, kremra, pishina perfundon vaske, salla sportive ne ate te shkurter para ne pergjithesi.  Ketu jane 2 recete me te njohura, ne po diskutojme, diete portokalli:  I. Receta portokalli diete Ushqimi eshte projektuar per 3 jave.

Sipas zhvilluesit, diten e ka te zhduket 1 kg (per javen e 4 gusht lbs.)  1 jave: te dites ju mund te hani (cdo menyre) 2 ziera te ziera fort veze, 1 kg portokall (ju mund te grejpfrut) dhe pi 2 litra uje (carbonated).  Java 2: dite ju mund te hani 1 kg. portokall (grejpfrut), te gjitha ushqimet ne sasi te pakufizuar, por pa kripe dhe ereza, + 2 litra uje.

Java 3: dita ju mund te hani cdo peme dhe perime ne sasi te pakufizuar dhe ne asnje menyre (steamed, te ziera, etj), por jo te skuqur, pa ereza dhe kripe, me perjashtim patate, rrush dhe banane, dy litra uje .  II. Receta portokalli diete

e hene: grejpfrut ose portokalli + 1 veze te ziera, croutons, dhe ju mund pale deri ne 2 gota e kefir apo kos. Ne mbremje ju mund te hani 2 domate, 2 krisur, 2 veze te gatuar mire dhe nje cift te le marule (optional)  E marte / e merkure: a agrume, 2 krisur, 1 veze te ziera dhe 2 gota e dhalle apo kos.  Ne mbremje ju mund te hani 125 g mish (jo te skuqur) ose derri yndyrore, nje agrume, nje cope buke dhe 1 filxhan kos (qumesht), 1 domate.

E enjte: 125g. djathe nonfat vile, 1 kastravec turshi, domate te fresketa + 1 1-2 krisur. Ne mbremje, 125g. Mish + nje cift te krisur dhe te njejten domate + 1 molle.  E premte: 200g. peshku + 1 domate dhe disa gjethe marule, kos ose kos. Ne mbremje ju mund te hani 1 veze + 1 domate + 1 flete te marule.  E shtune dhe te dielen: Hani ate qe ju doni, por mos ushqimeve yndyrore.  Gjate tere caji diete ose kafe pa sheqer dhe mund te qumeshtit.

Citrus Fruit mund te hahet pervec diteve te permendura, por jo me shume se 3 njesi. ne dite.

Postime Related:
  1. leng limoni
  2. per aromatizues, leng limoni
  3. Lemon
  4. naftes bukuroshe
  5. Ftua - jam

  

portokalli portokalli diete

© Copyright portokalli.ertk.info
Fakte interesante rreth portokall, limon, pjeshke, kajsi dhe fruta te tjera.